Czas zrzucić kajdany!

Drodzy Przyjaciele,

W lutym br., po długich przegotowaniach i licznych konsultacjach zdecydowaliśmy się powołać Stowarzyszenie Korona Polska. Widzimy w monarchii konstytucyjnej narzędzie naprawy państwa.

Jesteśmy patriotami, którzy zapraszają do współpracy każdego obywatela któremu nie jest obojętny los rodaków. Naszą działalność chcemy prowadzić z prawdziwą i głęboką pasją oraz z wiarą w siłę monarchizmu. Nie chcemy nauczać ani pouczać innych jak mają żyć, co mają robić i jak myśleć. Korona Polska ma za zadanie łączyć obywateli w duchu współpracy. Dlatego mamy kilka podstawowych celów od których chcemy zacząć działalność.

Podstawowym celem jest przywrócenie monarchii dziedzicznej opartej na nowoczesnej konstytucji, która spełni wymagania XXI wieku. Oczywiście monarchia jest tylko narzędziem, dlatego następnym istotnym celem jest oparcie ustroju Królestwa Polskiego na idei państwa jako przedsiębiorstwa usługowego dla obywateli.

Dlaczego jest to ważne? Bo tylko monarchia może zapewnić długotrwałą stabilizację polityczną, a dobra konstytucja zapewni stabilność prawa i pozwoli prowadzić politykę na długie lata w przód, a państwo będzie dla obywateli, a nie obywatel dla państwa.

Monarchiści w Polsce przez wiele lat popełniali te same błędy. Przez lata kierowali się schematami wyznaczanymi przez „nawiedzonych” uniwersyteckich profesorów, skutek był taki, że monarchiści zostali wyparci całkowicie ze sceny politycznej.

Walka o monarchię to też walka o zmianę mentalności myślenia kim jest monarchista i czym jest monarchia. Odrzucamy całkowicie stare schematy oparte o idealizm. Korona Polska pragnie zmienić sposób komunikacji ze społeczeństwem. Komunikacja i przekaz ma być prosty, przyjazny i powinien być skierowany do każdego obywatela, a nie tylko do wybranych grup „studenckich”.

Naszym marzeniem i jednym z celów jest doprowadzenie do referendum konstytucyjnego, w którym obywatele będą mieli szanse zagłosować za przywróceniem monarchii. Skoro w małej Serbii zebrano 123 tys., podpisów pod dokumentem domagającym się przywrócenia monarchii w kraju, to również w Polsce jest to możliwe!

Przyjaciele, realizacja naszych wspólnych celów zależy również od Waszego zaangażowania, będziemy tak silni jak silni będą nasi przyjaciele – ludzie z całego kraju, którzy są skłonni poświęcić swój czas i energię na wzmocnienie naszej działalności.

Obecnie zajmujemy się organizacją struktur oraz formowaniem zespołu konstytucyjnego, który zajmie się tworzeniem dokumentu. Projekt konstytucji zamieszczony na naszej stronie jest swoistą prowokacją, która ma Nas wszystkich zachęcić do zaangażowania się w działalność. Jeśli środki nam na to pozwolą będziemy prowadzić seminaria i konsultacje społeczne w całym kraju. O nową konstytucję – konstytucję monarchistów chcemy zapytać jak największą rzeszę obywateli.

Niczego nie chcemy narzucać na siłę, chcemy aby każdy zainteresowany działalnością polityczną znalazł u nas miejsce dla siebie. W miarę rozwoju będziemy tworzyć inne zespoły robocze.
Czekamy z niecierpliwością właśnie na Twoje pomysły i uwagi, odpisujemy na każdą wiadomość.

Aktualności i to co robimy będzie można znaleźć w mediach społecznościowych (facebook, twitter) i na naszej stronie internetowej: www.KoronaPolska.org.pl.
Zachęcamy do zapisania się do naszego Newslettera.

Pozdrawiamy
Zarząd Stowarzyszenia Korona Polska

(fragment listu skierowanego do przyjaciół i darczyńców)